444 63 14

VelaShape III Hakkında Merak EttiklerinizUygulanan İşlem Güvenli midir ?

FDA bu uygulamanın tüm cilt tipleri için uygun olduğunu ve herhangi istenmeyen bir etkinin söz konusu olmadığını onaylamıştır. Yapılan klinik çalışmalar ve araştırmalar da kısa ya da uzun vadede bir yan etkiye rastlanmadığını ortaya koymaktadır.

Migren Belirtileri


Havaların ısınmasıyla artması muhtemel migren rahatsızlıklarından korunmak için bu dönem daha fazla dikkat gerektirir. Migrenin en büyük belirtisi ise şiddetli baş ağrısıdır. Aşırı duyarlılık, ani duygu değişimleri, konsantrasyon ve dikkatte azalma, düşüncede yavaşlama, konuşurken takılma, esneme, uyuma isteği, kusma, ishal, tansiyon yükselmesi ve baş dönmesi hali de migrenin diğer belirtileri arasındadır.

Hastanemizin Düzenlediği Kadın Hastalıkları ve Doğum Panelinden Kareler


Denizli Özel Sağlık Hastanesi olarak Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında ilk bilimsel toplantımızı gerçekleştirdik. Koç Üniversitesi, Amerikan Hastanesi hocalarımızdan Prof. Dr. Bülent Urman ve Doç. Dr. Barış Ata'ya; Dr. Ayşe Seyhan Ata ve Başak Balaban'a, Pamukkale Üniversitesi hocalarımıza, panele yoğun ilgi gösteren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı hekimlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

Denizli Özel Sağlık Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum PaneliKoç Üniversitesi

Amerikan Hastanesi

Denizli Özel Sağlık Hastanesi

Kadın Hastalıkları ve Doğum Ortak Paneli

Bebek Kılavuz’un Öyküsü

Doğum Haftası: 28 Haftalık

Doğum Kilosu: 840 Gram

Muğla’dan erken doğum nedeniyle hastanemize sevk edilen, 07.02.2016 tarihinde sezaryen ile doğan Kılavuz Bebek’i yaşamının 65. gününde 1800 gr. olarak annesini emebilir şekilde, 12.04.2016 tarihinde taburcu ettik. Bu uzun süreçte, bu kadar erken ve küçük doğan hastamızda kronik akciğer hastalığı, beyin içi kanama, prematüre retinopatisi gelişmedi. Sağlıklı bir şekilde taburcu olabilmesi için başta Yeni Doğan Uzmanı Dr. Kazım Küçüktaşçı, Pediatri Uzmanı Dr. Hürrem Uslu, deneyimli hemşerilerimiz ve personelimizle yoğun, fedakâr ve titiz bir şekilde ekip ruhuyla çalıştık. Bu mutluluğu ailesine yaşattığımız için Denizli Özel Sağlık Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi ekibi olarak mutlu ve gururluyuz. 

20 Ekim Dünya Osteoporoz (Kemik Erimesi) Günü

Osteoporoz’dan Korunmak İçin Yapılması Gerekenler

-          Her gün yeterli ve dengeli beslenmeye özen gösterilmesi gerekir.

-          Yetişkinlerin günde 2 bardak; çocukların, gençlerin, gebe ve emzikli kadınlarla menopoz sonrası kadınların günde 3-4 su bardağı süt içmeleri önerilir.

-          Yüksek protein, tuz ve şeker tüketiminden kaçınılmalıdır.

-          Sigara ve alkolden uzak durulması önemlidir.

-          Her gün güneş ışınlarından uygun şekilde yararlanılmalıdır.

-          Sağlıklı beslenmenin yanında yapılacak olan fiziksel aktivite gençlikte kemik kütlesini artırır, yaşlılıkta ise kemik kaybını önler veya azaltır.

Sizden Gelenler

İşini adam gibi yapan insanların azaldığı günümüzde, sizin gibi özverili insanların var olması çok sevindirici ve gurur verici. Çok değerli meslektaşım Sn. Dr. Kazım Küçüktaşçı’ya ve çok sevgili melek kalpli hemşireler ve ekibine, Denizli’ye böyle bir tesisi kuran Sn. Rıdvan Erdemir’e, size ve tüm ekibinize Sakarya’dan sonsuz selam ve saygılar.

Raşit K.

Lazer ve Estetik Merkez

Hastanemizin lazer ve estetik merkezindeki epilasyon ve uygulanan tedaviler şu şekildedir:

Epilasyon

-          Alexandrite, Nd YAG lazer ile epilasyon

-          İğneli Epilasyon

Lazer Uygulamaları

-          Lazerle akne ve akne izi tedavisi

-          Lazerle kılcal damar ve varis tedavisi

-          Lazerle leke ve ben tedavisi

-          Lazerle yara ve yanık izi tedavisi

-          Lazerle cilt gençleştirme

-          Lazerle tırnak mantarı tedavisi

-          Lazerle dövme silme

VelaShape ||| Hastanemiz LAZER Merkezinde Güvenle Uygulanmaya Başlamıştır

VelaShape |||
Vücut şekillendirme ve Selülit Tedavisi
VelaShape ||| selüliti düzeltebilecek  ve bölgesel incelme ile vücudu şekillendirebilecek tek seans protokolüne sahip bir sistemdir.Günlük yaşantınızı aksatmadan size belirgin bir rahatsızlık  vermeden çarpıcı sonuçlar almanızı sağlar.

VelaShape ||| hangi bölgelerde uygulanabilir?
 • Bu işlem en çok kalça,bacak,ve karın bölgelerinde uygulansada VelaShape cihazında bulunan geniş ve dar bölgeler için tasarlanmış olan iki aplikator tüm vücut için güvenli ve etkili bir tedavi için tasarlanmıştır.
Hamilelik sonrasında oluşan sıkılaşma ve toparlama ihtiyacına göre başarılı çözümler sunar.

Randevu ve bilgi için  lütfen 0258 264 4411 - 444 63 14 telefon numaralarını arayınız.

01-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı

Meme kanserinde erken tanı hayat kurtarır.

40-69 Yaş arasındakı kadınları MAMOGRAFİ için  hastanemize bekliyoruz.

Denizli Ekonomisinin Aktörleri Ödül Töreni.

Sizlerle birlikte sizin için büyüyoruz...

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.

"Merkezefendili Bayanlar Ev İşlerine Mola" projesi (Onkoloji)

Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr.Lütfü ÖZKAN, Merkezefendi Belediyesi tarafından organize edilen "Merkezefendili Bayanlar Ev İşlerine Mola" projesinde Meme Kanseri; Korunma, Erken Tanı ve Tedavi ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

Hastanemizde böbrek taşlarının cerrahi tedavisinde "RIRS" tekniği kullanılmaktadır.


RIRS TEKNİĞİ NEDİR?

2-3 mm kalınlığında " FLEKSİBL ÜRETEROSKOP "  kullanılarak idrar  yollarından böbreğe ulaşıldığı ve böbrekteki taşların lazer ile temizlendiği ve dünyada böbrek taşlarının tedavisinde en çok tercih edilen tekniktir.

 • Kesme ve delme yapılmadan böbrek taşlarının alındığı ve hastanın en az zarar gördüğü tekniktir
 • Komplikasyon oranı yok denecek kadar azdır.
 • İyileşme süreci çok kısadır.Hastalar bir gün içinde işlerine ve evlerine dönebilmektedir.
       

  Opr.Dr. Kemal Aytekin DURSUN
ÜROLOJİ

KARDİYOLOJİ VE KALP DAMAR CERRAHİSİ

Prof. Dr. Hayrettin Şirin ve Kardiyolog Dr. Özgür Taşköylü, Kroner Anjiyografi ve Kalp ameliyatlarını başarıyla gerçekleştiriyor.

KANSER TEDAVİSİNDE RADYOTERAPİ

RADYOTERAPİ ÜNİTEMİZ PROF.DR. LÜTFÜ ÖZKAN YÖNETİMİNDE HİZMET VERMEKTEDİR.

Anjiyo

Hastanemizde anjiyo unitemiz hizmete açılmıştır.

Fileksibl Üreterorenoskopi

Hastanemizde fleksible üreterorenoskop ile doğal yollar kullanılarak yapılan böbrek ameliyatı.

Fileksibl üreterorenoskopi kullanılarak böbreğin içindeki tüm odacıklara rahatlıkla girilebilmekte ve içerisi görülebilmektedir.

Bu yöntem ile böbreğin içindeki taşları rahatlıkla, ince çalışma kanalından geçen ince lazer kablo sistemi ile kırılabilmektedir.

Böbrek Taşlarınızdan Kurtulun

2015 yılı Ocak Ayı içerisinde Böbrek taşı nedeniyle, Özel Sağlık Hastanesi Üroloji polikliniğinde, Türkiye'de sayılı merkezde kullanılan Siemens marka Multi Modularis Vario Star ESWL cihazı ile tedavileri gerçekleştirilen 24 hastanın % 75'i tek seansta, % 25' i de 2 seansta böbrek taşlarından kurtulmuşlardır. Sevgili Denizli Halkına bizlere güvenip bizi tercih ettikleri için teşekkür ederiz.

Açılış

Hastanemizin açılışı 16 Kasım 2014’te Ekonomi Bakanımız Sn. Nihat Zeybekçi tarafından gerçekleştirildi.

Radyoterapi

Son jenerasyon nokta atışı ile sadece hasta dokuya ışınlama yapabilen radyoterapi cihazımızı hizmete sunuyoruz.

Dijital Mammografi

Üstün görüntü kalitesi daha düşük radyasyonve tomosentez teknolojisi sayesinde erken tanı imkanı sağlayan, Denizli’de bir ilk olan hizmete sunduğumuz dijital mammografi cihazı optimum sıkıştırma ile yüksek hasta konforu sağlamaktadır.

Böbrek Taşlarında ESWL Tedavisi?

Böbrek taşlarında ESWL tedavisikullanılarak 2.5-3 cm kadar büyüklüğe ulaşan taşlar tedavi edilmektedir. ESWL tedavisi ses dalgası(şok dalgası) kullanılarak taşların ufak parçalara ayrılmasıdır. Ufak parçalara ayrılan böbrek taşları bu şekilde kanalda (üreterde) takılmadan idrar kesesine inmekte ve işeme ile vücut dışına atılmaktadır.

ESWL Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

ESWL tedavisi sırasında hasta cihazın masasına arka üstü yatmaktadır, cihazın içi su dolu balonu hastanın böbrek bölgesine temas etmektedir. Cihazın ekranında taş görüntülenir ve şok dalgalarının gideceği nokta olarak taşın tam üzeri hedeflenir. ESWL tedavisinin başlamasıyla su dolu balon içerisinde oluşturulan ses(şok) dalgaları vücuda herhangi bir zarar vermeden geçerek taşın tam üzerinde hedefe çarpar. Çarpmanın etkisi ve taş yüzeyinde oluşturduğu kuvvet ile taş ufak parçalara ayrılmakta ve böbreğin ürettiği idrar ile kanaldan aşağıya doğru itilmektedir. ESWL tedavisinin taşı parçalamak yanında, taş parçalarını hareketlendirmek gibi de etkisi bulunmaktadır.

ESWL Tedavisine Neden Gerek Duyulmaktadır?

ESWL tedavisi uygulanmasının en önemli nedeni böbrekte kendiliğinden düşemeyecek derecede büyük taşın veya taşların (2.5-3.cm) bulunmasıdır. Bu derecede büyük taşlar genellikle ağrı yapmakla beraber, bazen de hastayı rahatsız etmeyecek derecede çok hafif ağrı veya tamamen ağrısız olabilmektedir. Ancak büyük böbrek taşlarının çoğu böbreğin idrar pasajını engellemekte ve böbreğin çalışmasını azaltmakta ve bir süre sonra tamamen durdurabilmektedir(fonksiyone etmeyen böbrek). İdrar pasajını tamamen engelleyen üreter taşları da bazen ESWL tedavisine başlanılmadan böbreğe geri itilerek kanalın açık kalması sağlanmakta ve ESWL tedavisinin etkinliği artmaktadır.

ESWL Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

 • Hastaneye yatış gerektirmeyen bir tedavi olması
 • Uygun kalitede cihaz ve gereken tıbbi donanımda gerçekleştirildiği takdirde yüksek başarı oranı
 • Dokuyu veya organı kesme, yaralama vb risklerinin bulunmaması
 • Tekrarlanabilir bir tedavi yöntemi olması
 • Genel anestezi gerektirmemesi

ESWL Tedavisi Kimlere YAapılmalıdır?

 • Gebelikte yapılması uygun olmamaktadır. Ses dalgalarının fetuse olası yan etkileri bulunabilmektedir.
 • Şiddetli böbrek iltihabı durumları.
 • Ciddi kanama bozukluğu olan durumlar.
 • Böbrek kanseri ve ciddi böbrek şekil bozukluğu olan durumlar.

ESWL Tedavisi Ssonrası Neler Beklenmelidir?

ESWL tedavi sonrası idrar kanlı veya koyu renkte gelebilmektedir. Ertesi gün itibariyle günlük normal aktivitelere devam etmek gerekmektedir. Kırılan parçaların dökülebilmesi için bol miktarda sıvı tüketilmesi (3-4lt) faydalıdır.

Tasarım ©2014: Marco Visa & Gaia